Dom Pomocy Społecznej
w Psarskim

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 31 Marzec 2015

Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z Zespołu Szkół w Nochowie przedstawiły Misterium Męki Pańskiej. Mieszkańcy naszego domu byli wzruszeni pięknym występem. Zachwycały piękne stroje, śpiew, pamięciowe opanowanie trudnych tekstów biblijnych. Umocnieni przesłaniem małych aktorów mieszkańcy z refleksją rozpamiętywali to spotkanie międzypokoleniowe, które już kolejny raz wzbudziło tyle pozytywnych emocji.

-------------------------------------------------------------------------------------

Rekolekcje wielkopostne 18-19 Marzec 2015

W dniach od 18 – 20 marca mieszkańcy Domu uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadził ks. Ryszard Mikołajczak – kapelan Hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu. Rekolekcjonista rozpoczynając od biblijnego obrazu stworzenia świata zwrócił uwagę słuchaczy na fakt iż wszystko co uczynił Bóg było bardzo dobre. Dopiero grzech pierworodny zniszczył pierwotną harmonię świata. Podobnie grzech popełniony przez człowieka niszczy najpierw przede wszystkim jego samego, a także relacje we wspólnocie w jakiej żyje. Nie należy zaniechać żadnej okazji do przemiany życia i okazywania dobra i miłości bliźnim. Ks. Ryszard dzielił się też doświadczeniem z długoletniej posługi ludziom cierpiącym i terminalnie chorym. Ostatniego dnia rozważania osnuł wokół wybranych stacji Drogi Krzyżowej. Szczególnie wymowne było dźwiganie przez uczestników krzyża. Całość zakończyła uroczysta Msza św. z możliwością uczczenia relikwii św. Jana Pawła II przywiezionych przez Rekolekcjonistę. Mieszkańcy i pracownicy wdzięczni za trzydniową ucztę duchową zapraszali ks. Ryszarda do częstych odwiedzin Domu co Rekolekcjonista obiecał czynić z wielką radością. Warto nadmienić, że w rekolekcjach wzięła udział także grupa mieszkańców DPS ze Śremu przy ul. Farnej.

-------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Kobiet 10 Marzec 2015

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszym domu obchodziliśmy 10 marca. Występ grupy teatralno - instrumentalnej powstał w oparciu o turecki serial kostiumowy opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Ottomańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany. Serial bije na świecie rekordy popularności. W naszej małej społeczności z dnia na dzień powiększał się krąg zainteresowanych tym tematem. Natchnieni kanwą serialu postanowiliśmy przekazać widowni nasze przemyślenia i opowiedzieć w prostych słowach i dźwiękach nasze perypetie życiowe rodem z haremu serialowego władcy. Występ okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy dobrze się bawili przy słodkim poczęstunku. Kobietki tego dnia królowały, a panowie wykazywali się taktem i humorem. Będziemy wracać do tematyki tego spotkania w kolejnych odsłonach artystycznych.

-------------------------------------------------------------------------------------

Karnawał - Walentynki 19 Luty 2015

-------------------------------------------------------------------------------------

ARTYSTYCZNE spotkania i Koncerty Noworoczne…16.01.2015 - Koncert Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. M. Zielińskiego w Śremie25.01.2015 – Koncert Kapeli Dudziarskiej – Stary Gołębin26.01.2015 – Występ Scholi z Parafii w Błociszewie26.01.2015 – Występ Chóru Moniuszko28.01.2015 – Występ młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Śremie29.01.2015 – Montaż muzyczno-słowny grupy „Senior” z naszego Domu03.02.2015 – Spotkania z przedszkolakami ze Słonecznej Szóstki w Śremie


-------------------------------------------------------------------------------------

czytaj dalej . . .